FOTOVILTIKA NAČO SI DAŤ POZOR

Pozdravujem. Pár rád z praxe: - vyberajte lokálnu firmu nie firmu z tretieho okresu ktorej sa už o pol roka nedovoláte..... - nereflektujte na kampane SSE ZSE VSE. Robil to nakoniec tretia firma v poradí a je to celkom des pokiaľ kde o kvalitu a cenu..... - podomových obchodníkov s fotovoltikou je mrak každého slušne vyprevaďte.... - cena nie je prvoradá. Lacné čínske kompinenty bez certifikácie napríklad v rozvádzačoch a inde nemôzmu kvalitou konkurovať značkovým komponentom - nie všetko nie je aj tak z číny. Podporujte európske slovenské a západoeurópske firmy. FRONIUS,SMA, SOLAREDGE, VICTRON, SCHNEIDER, LEGRAND, KIWA.....
Odpovedať
vsetko toto a viac najdete u rad cz/sk , nazvime ich vulgarne youtuberov, ale tu to nadsenci a nie "snazive celebrity" :) to ja len na doplnenie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od killiani:

Pozdravujem. Pár rád z praxe: - vyberajte lokáln…
@killiani a o čom mal byť akože tento tvoj výkrik?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od killiani:

Pozdravujem. Pár rád z praxe: - vyberajte lokáln…
@killiani Fotka z toho Europskeho Victronu... viac teraz nemam po ruke, ale podobne to bude aj s dalsimi. https://youtu.be/Qcr1qLhNKLo?si=VDznK...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od killiani:

Pozdravujem. Pár rád z praxe: - vyberajte lokáln…
@killiani ja som išiel do firmy ktorá mala výborne referencie... Materiál mám Huawei ale vybral som si ho sám vzhľadom na technický popis a ochrany ktoré má priamo integrované. SolarEdge to má napríklad za príplatok (ochrana AFCI). Huawei menič patrí medzi špičku aj podľa referencií aj podľa technického obsahu (AFCI, strážic izolačného stavu atď). Verím že budem spokojný a zároveň a súhlasím s tým že pri FVE nemôže byť cena prvoradá.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@killiani Fotka z toho Europskeho Victronu... via…
@kejsix 🤣🤣🤣 si pochopil 🤣🤣🤣🤣🤣 este odfot fronius a sma poprosim 🤣🤣🤣
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od killiani:

@kejsix 🤣🤣🤣 si pochopil 🤣🤣🤣🤣🤣 este odfot fronius …
@killiani S tymi nerobim. Ale som rad, ze sa smejes, hoc nik vlastne netusi na com. A tak to ma byt, aj takych berie autobus 👍
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@killiani ja som išiel do firmy ktorá mala výborn…
@neutrino len tak zo srandy som sa pozrela na stitok nasej baterky,menica,backup a vsetko vsetucko MADE IN CHINA.A to mame vsetko od HUAWEI.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@neutrino len tak zo srandy som sa pozrela na sti…
@emilia25 však Huawei je Čína :) ale taká kvalitnejšia. A striedac Huawei Sun2000 má svoje baterky a svoj backup systém tak samozrejme že všetko Made in China :). Ale nie každá Čína je zlá. Ja mám xiaomi veci aj Huawei a nemal som nikdy žiaden problém, ale napr s Ericsson telefónom aj samsungom (lacnejším) som mal problémy stále. Keď si prečítate technické listy k Huawei tak ma to čo iné nemaju. No a určite to nie je len na papieri ono to je testované a certifikované, európsky trh je veľmi prísny
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@emilia25 však Huawei je Čína :) ale taká kvalitn…
@neutrino my sme toto neriesili,ze made in China.Firma robila prevazne s touto znackou a tak nam to urobili.Len sme dali velmi malu baterku,co nam nestaci tak ako sme si to vtedy predstavovali.A ano,,varime na plyne stale,, To zas komentar pre ineho,co si rad kopne ako na konovi,haha daleko tato stranka nema od modreho konaaa.Mozmo tam pisu manzelky,tychto tu odbornikov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@neutrino my sme toto neriesili,ze made in China.…
@emilia25 nezabudni vcas vymenit bombu 😂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@emilia25 nezabudni vcas vymenit bombu 😂
@kejsix akoze ta funny cast je, ze radsej vari na ohni?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@kejsix akoze ta funny cast je, ze radsej vari na…
@minoo Nie, to by sa dalo pochopit. Ale ciel je uspora... S FVE na streche...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja som nedavno cital clanok v ktorom sa pisalo, ze tusim v nemecku si koli poklesu cien namiesto plotov davaju fotovoltaicke panely. Manazer nejakej talianskej firmy ktora vyraba FVE panely sa vyjadril ze 20% panelov ktore maju na sklade sa zrejme nikdy nepreda. Niekde som zachytil aj informacie, ze prebieha optimalizacia vyrobnyh kapacit hlavne v cine, cize v blizkej dobe zrejme dojde k vyracnemu poklesu cien. Takze to ze je nicka cena neznamena ze je to automaticky smejd.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozik123:

Ja som nedavno cital clanok v ktorom sa pisalo, z…
@jozik123 Ceny celkom slušných (renomovaní výrobcovia) panelov sa pohybujú okolo 40€/m². Čo už je v prípade plotu zaujímavá cena za funkčnú výplň. Ale pokiaľ mám správne informácie, tak na SK také umiestnenie panelov legislatíva neumožňuje. Panely sa isto predajú... Kôli Číne a jej produkcii ceny panelov v Európe neklesnú, keďže dnešné ceny sú aj pod výrobnými nákladmi (s dopravou, clom, DPH...). Do EU obchodníci pred rokom naskladnili obrovské množstvo panelov v snahe sa viac presadiť, precenili sa a teraz to kvantum sušia na skladoch, čo ich stojí ďalšie €, takže sú nútení predávať pod nákupom. Jediné, čo by ich spasilo, ak by EU uvalila na dovoz panelov vysoké clá, za čo momentálne lobujú.... Ale EU sa k tomu zatiaľ nemá, či už kôli momentálnej politickej situácii, alebo kôli obave z recipročných opatrení, no a v poslednom rade kôli cieľom green deal.
Odpovedať
@kejsix aha... No ale ak ide cisto o peniaze, tak napr. u nas vydrzi bomba 5 mesiacov, stoji 15€ (s dovozom k brane). Keby som mal menit varnu dosku (300€), za jej cenu mam plyn na 8,3 roka...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@kejsix aha... No ale ak ide cisto o peniaze, tak…
@minoo Ale ona tu elektricku dosku mala :) A ano, mas plyn aj so vsetkymi jeho "vyhodami" :) Podla mna su to hrusky s jablkami, ale kazdeho vec samozrejme.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@kejsix aha... No ale ak ide cisto o peniaze, tak…
@minoo Keby si si ju nechal "naplniť" na LPG-pumpe, vydržala by Ti o 1,5 násobok dlhšie 😉
Odpovedať
@kejsix hej no, mozes sa zaradit za jehovistov, ktori mi tiez radi povedia co je pre mna "vyhodne" a co mi ma vadit... @petersd netreba mi to, mam v zasobe 3 bomby, nechce sa mi to tahat niekam het...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@minoo Keby si si ju nechal "naplniť" na LPG-pump…
@petersd chodime plnit presne na takuto stanicu,ale u nas aj tak vydrzi mesiac,lebo sa vari a aj ohrieva kazducky den.Takze aj preto.No ano uspora mala byt,ze sme si nemysleli,ze budeme spalovat 20kw pri jednom vareni obeda,takze sme sa preto vratili spet k plynu.Mali sme predtym rozne sporaky na elektrinu a aj ta elektrina potom bola taka aka bola.Tak sme sli do plynu este pred fotovoltanikou.A elektrina uz isla pekne dole a na zaklade tejto spotreby sme dali malu 3kw fotovoltaniku,a 5kw baterku ci ako to je.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@kejsix hej no, mozes sa zaradit za jehovistov, k…
@minoo Mozem, ale nemusim. Kto uznava pravek, jeho vec.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@minoo Mozem, ale nemusim. Kto uznava pravek, jeh…
@kejsix ty si nejaky etalon, ze takto z voleja hodnotis?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@kejsix ty si nejaky etalon, ze takto z voleja ho…
@minoo Je to samozrejme subjektivne hodnotenie z mojich skusenosti. Varenie na plyne v dnesnej dobe je pre mna na smiech, ale komu vyhovuje... nikomu nic nenutim, tak nechapem, co do toho tahas jehovistov vo vytahu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@minoo Je to samozrejme subjektivne hodnotenie z …
@kejsix nie je mi priemne ked sa mi niekto vysmieva, hlavne ked je to v primitivnom detinskom style "si praclovek, lebo pouzivas menej modernu tech. ako ja", tak som reagoval. Primitivne to je preto, lebo to nedava ziadny zmysel hodnotit "vztah cloveka k praveku", podla jednej technologie. Mam napr. aj krb, co je este vacsi "pravek", ale na druhu stranu, nebrusim ihly v gramofone a staci mi flac... K jehovistom som ta prirovnal, lebo si mi pohotovo napisal ako mam nevyhodny plyn - doslo mi, ze tymi "vyhodami", si myslel jeho komfortne nevyhody... tzn. si naznacil, ze el./indukcia by bola pre mna vyhodnejsia a vymanila by ma z praveku - jehovisti ma tiez takto chcu spasit bez vyziadania. Tot vsio polopate...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@kejsix nie je mi priemne ked sa mi niekto vysmie…
@minoo :-D tak ty si iny filozof, skoro som spadol zo stolicky :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?