Stavebné povolenie

Dobrý deň mam otázku mam povolenie z 5.2022 a stavebné povolenie môže mať platnosť 48mes. TJ 4 roky,? Ďakujem za odpoveď
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomi55555:

Dobrý deň mam otázku mam povolenie z 5.2022 a sta…
@tomi55555 nie, SP má platnosť 2 roky od vydania, pokiaľ nie je uvedené inak. Toto odvôvodnenie musí byť špecifikované. Tak isto žiadosť o predĺženie musí byť odvovodnená.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od palo18:

@tomi55555 nie, SP má platnosť 2 roky od vydania,…
@palo18 aha lebo nebol som si istý na dokončenie je 4 roky ako tam píše ale platnosť nevidím nikde napísanú, dom nie je dokončený chyba mi odkvap do zeme schody terasa zábradlie v podstate interiér je celý hotový môžem do žiadosti napísať v krátkosti ze mam len holodom alebo musím rozpísať veci co nie sú dokončené?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomi55555:

@palo18 aha lebo nebol som si istý na dokončenie …
@tomi55555 motáš hrušky z jablkami. Stavebné povolenie je právoplatné po dátume právoplatnosti, zvyčajne 15 dní od vydania SP, prípadne ak sa ti účastníci konania vzdajú námietok písomne, tak okamžite. Stavebný úrad dáva pečiatku, či je stavebné povolenie právoplatné alebo nie. A právoplatné je dva roky od právoplatnosti, to znamená, že sa do dvoch rokov musí začať stavba. Dátum dokončenia stavby je dátum, kedy musí byť stavba dokončená a skolaudovaná. Počíta sa od dátumu právoplatnosti stavebného povolenia. U teba štyri roky. Obe lehoty sa dajú predĺžiť na stavebnom úrade za poplatok. Nič také ako "platnosť" stavebného povolenia neexistuje. Ak už si začal stavbu do dvoch rokov od vydania a právoplatnosti stavebného povolenia (mimochodom aj začiatok stavby treba ohlásiť na stavebnom úrade...) tak nerieš žiadnu právoplatnosť stavebného povolenia dva roky. Ak nemáš dokončenú stavbu do stavu vhodnom na kolaudáciu a ubehli viac ako štyri roky, ries stavebný úrad, aby ti predĺžili dátum dokončenia stavby. Vieš si na stavebnom úrade povedať, o koľko chcete lehotu predlzit. (O rok, dva, tri,...) Poplatok 10€.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@tomi55555 motáš hrušky z jablkami. Stavebné po…
@megdesign dobre pletiem nevyznám sa 🙂 Platné mam od 30.5.2022 stavba sa začala 2mes nato. Robila to firma(mirano) a (na hlasovali to asi oni) skončenie u nich bol holodom a následne dokončujem sam takže pochopil som to tak ze do skolaudovania mam ešte 2 roky čas?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomi55555:

@megdesign dobre pletiem nevyznám sa 🙂 Platné ma…
@tomi55555 áno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@tomi55555 áno.
@megdesign ďakujem p3kne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@tomi55555 motáš hrušky z jablkami. Stavebné po…
@megdesign zdravím takže firma nehlásila začatie prác a žiaľ ani ja dom už stojí co teraz ak to nahlásim tak budem mat problém?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomi55555:

@megdesign zdravím takže firma nehlásila začatie …
@tomi55555 aj keby sa teraz nahlásilo začatie stavby, tak je to v termíne stále (vyššie je uvedené 30.5.2022 platnosť). Ale čo poznám v okolí ľudí čo stavali domy, tak viem len o jednom kto nahlasoval začatie písomne na úrad a väčšina z nich už aj kolaudáciu riešila a nemali to. Toto na úradoch moc neriešia, lebo majú dosť roboty s veľkými stavbami a IBV.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?