Základy k nádrži na vodu

Čaute decká. Mám k dispozícií nádrž na vodu - plechovú, rozmery 150x120x50, má to necelý kubík. Je to len taká krabica s otvorom hore, dosť hrdzavá, takže ju idem brúsiť a striekať. Moja otázka je - chcem ju dvihnúť do výšky, aspoň tak, aby sa mi pod ňu vošla krhla. Čiže takých 70cm. Najjednoduchšie by zrejme bolo postaviť ju na palety s tým, že ako sa zaťčaží vodou, tak sa trošku vtlačí do zeme pár cm a potom už bude nadobro držať. Avšak, rozmýšľam, či by nebolo lepšie urobiť nejakú konštrukciu, napr. z hranolov 10x10cm. Problém je len v tom, že tie hranoly nenechám len tak voľne na zemi, ale musím pod nich urobiť betón do nejakej hĺbky. A to sa mi popravde moc nechce. Má niekto nejaké iné riešenie? Chcem ju dať medzi dve stodoly, kde je priestor asi 1m a nádrž má 0,5m, čiže to tam bude aj tak dosť na tesno.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Na betonove kocky, tehly, alebo zopar zvysnych hrubych dlazdic, tie co sa davaju do travy na urcenie chodnika.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahoj. Na betonove kocky, tehly, alebo zopar zvysn…
@lenkito10 rozmyslam, ze by som spravil 15cm zelezobetonovu platnicku a na yo konstrukciu. Udrzali by to stresne laty? 5x5 cm napriklad? Ci to je bars tenke?
Odpovedať
Na BIC-ku sme polozili 150 mm debnice tvarnice na zem, dva rady na sirku nadrze, naliali do nich beton a uz tam stoji par rokov. Mame 1 rad tvarnic, namontovany vypustny kohut s napojenim na hadice s rychlospojkou a krhly bez problemov napustame, netreba ani 70 cm vysku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

Na BIC-ku sme polozili 150 mm debnice tvarnice na…
@zita19 Čo to je BICka?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@zita19 Čo to je BICka?
@arcticcode Niečo ako IBC.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@zita19 Čo to je BICka?
@arcticcode https://www.tbaplast.cz/ibc-kontejner... my ju bolame bicka
Odpovedať
Ja akosik nechapem preco si chcete zbytocne pridavat na robote a betonovat nejake zaklady pod tou nadrzou. Ak vam ide o to ze to drevo casom zhnije, tak tam dajte zopar betonovych kociek, pripadne zamkovu dlazku a na to postavte tu paletu alebo tie hranoly. Podla toho aka tam je poda tak sa to moze zopar cm zatlacit do zeme, ale urcite to nebude 20 alebo 30 cm. Cize ja by som na vasom mieste nic nebetonoval. Ak je tam nejaka mokra poda, tak tam dajte dvoje tacky makadamu na to hranoly na to tu nadrz a vybavene.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozik123:

Ja akosik nechapem preco si chcete zbytocne prida…
@jozik123 alwbo DTcka len tak nasucho na zem... Ci? Trosku to proste potrebujem dvihnut no, to je vsetko.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@jozik123 alwbo DTcka len tak nasucho na zem... C…
@arcticcode ano aj to je riesenie. ale s betonovanim by som si tazku hlavu nerobil
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?